Oto Elektrik & Onarım

Oto Elektrik Nedir Ne işe yarar ?

Aracınızın aydınlatma, ısıtma sistemlerindeki arızayı bulur ve onarır, – Oto elektrik tesisatını döşer, gerekli ayarları teknik kurallara uygun olarak yapar, – Değişik marka ve modeldeki taşıtların marş motorları, marş şalterleri, alternatörler, alternatör regülatörleri (konjektör), aydınlatma sistemleri, far ayarları, bataryalar (akü), bobinler, alet tablosu göstergeleri ve ateşleme sistemlerini kontrol eder, arızalarını saptar, – Arızalı parçaları, yenisiyle değiştirir veya onarır.

Fren Hidroliği Hangi Zaman Aralığında Yenilenmelidir?

Fren hidroliğinin yenilenmesini araç üreticileri 1.5 ila 3.5 yıl arasında uygun görseler de işin uzmanları fren hidroliğinin her yıl yenilenmesi gerektiğini belirtmektedirler. Ayrıca fren hidroliği mutlaka işibilen profesyonel ekip tarafından yapılmalıdır. Aksi halde fren aksamı zarar görebilir ve bu durum araç güvenliğini tehlikeye sokabilir.

Fren Mesafesinin Uzamasının Sebepleri Nelerdir?

  • Lastik dişlerinin derinliğinin azalmış olabilir. Aşınmaya bağlı olarak artık tekerleklerin yol tutuşu azalmış olabilir. Bu yüzden fren mesafesi artar.
  • Lastik havası da fren mesafesini etkileyen bir faktörlerden biridir.
  • Balataların eskimesi veya bitmesi durumunda da fren mesafesi uzayabilir.
  • Mevsime uygun seçilmeyen lastikler fren mesafesini uzatabilir.
  • Fren ve debriyaja aynı anda basmak fren mesafesini kısaltırken, önce debriyaja sonra frene basmak fren mesafesini uzatacaktır.